aparaty słuchowe poznań

Wskazówki dla osób cierpiących na szumy uszne

Szumy uszne można pokonać. Pozytywne nastawienie jest w tym bardzo pomocne. Techniki relaksacyjne, aktywne życie towarzyskie, sporty i hobby mogą pomóc Ci przejąć kontrolę nawet nad szumami usznymi. Zebraliśmy tu kilka praktycznych wskazówek opracowanych niedawno przez firmę Siemens wraz z lekarzami laryngologami, psychologami i akustykami .

Naucz się słuchać na nowo

Słuchaj świadomie świata wokół Ciebie. Ciesz się ulubioną muzyką i prostymi dźwiękami, jak śpiew ptaków wśród drzew. Wszystko, co zapewnia uszom różnorodne wrażenia dźwiękowe odwraca uwagę od szumów usznych.

Wskazówki dotyczące regenerującego snu

Im bardziej aktywny jesteś w ciągu dnia, tym łatwiej jest Ci spać w nocy. Unikaj wieczorami czarnej herbaty, kawy i tłustych mięs. Ani alkohol, ani tabletki nasenne nie gwarantują spokojnego snu – ciepła kąpiel to znacznie lepsze rozwiązanie.

Bądź aktywny

Smakuj życia w towarzystwie rodziny i przyjaciół, organizuj swój czas wolny tak, by było w nim miejsce na wiele różnorodnych form aktywności. Miej otwarty umysł. Wszystko, co przyczynia się do lepszego samopoczucia i zadowolenia z życia zmniejsza jednocześnie “władzę” szumów usznych.

Unikaj ciszy

Odpoczywaj, unikaj jednak zupełnej ciszy, która stanowi wręcz zaproszenie dla szumów usznych. Wybieraj przyjemne źródła dźwięku, jak audiobooki czy relaksująca muzyka.

Dbaj o sprawność fizyczną

Ludzie uprawiający sport są zdrowsi. Ta zasada odnosi się też do osób cierpiących na szumy uszne. Wszystko, co lubisz robić, a co podnosi Twoją sprawność fizyczną jest dla Ciebie dobre. Nawet jeśli szumy wydają się głośniejsze w czasie uprawniania sportu – nie ma powodu do niepokoju.

Naucz się skutecznych technik relaksacji

Ponieważ szumy uszne wywołują napięcie, ważna jest znajomość skutecznych metod relaksacji. Do tych rekomendowanych należą Feldenkrais, yoga, tai chi oraz qi gong.

Zapraszamy do naszych gabinetów w Poznaniu i okolicach na bezpłatne badania słuchu i dobór aparatów, po telefonicznym umówieniu wizyty.

  • SPECJALISTYCZNE CENTRUM MEDYCZNE OMEGA - ul. Rolna 17 Suchy Las
  • Centrum Medyczne Obst Ambulans - ul. Łukowska 12 Oborniki Wlkp.
  • NZOZ Omega ul. Kanałowa 2B Koziegłowy
  • NZOZ Ławica Plus ul. Rumcajsa 2a Poznań
  • NZOZ Bonus ul. Poznańska 74 Skórzewo

rejestracja
602 650 208


© 2017 Audio-Trans - aparaty słuchowe